ОПИС ДОСВІДУ


ТЕРПІННІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ  МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ  РАЙОННОЇ РАДИ, ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

АДРЕСА: 72350, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Терпіння, вул. Сізова, 41-А
ТЕЛЕФОН: (0619)43-33-43
ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА:tzsh.terpin@yandex.ua
АВТОР ДОСВІДУ: Гринченко Алевтина Олександрівна, практичний психолог Терпіннівської ЗШ І-ІІІ ступенів, Мелітопольської районної ради, Запорізької області

ТЕМА ДОСВІДУ: ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ.


МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ: навчити учнів, вчителів, батьків  свідомо ставитися до свого здоров’я, сформувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя і здоров’язберігаючу поведінку, втілювати здобуті навички в щоденне життя.


ПРОВІДНА ІДЕЯ ДОСВІДУ: 
 в основі даного досвіду  роботи  покладена  концепція превентивного виховання, що діє як система запобігань впливам різних зон ризику на формування молодого покоління.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДОСВІДУ:

-    формувати  відповідальне ставлення  до особистого здоров’я учасників навчально-виховного процесу;
- надати відповідні знання і вміння, усвідомлення потреб, мотивів, визначення ціннісних орієнтацій.


БАЗОВА МОДЕЛЬ ДОСВІДУ

АКТУАЛЬНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВНІСТЬ ДОСВІДУ:

Здоров'я нації - суттєвий показник суспільного та економічного розвитку держави. Здоров'я дітей - її майбутнє. Адже близько 75% хвороб у дорослому віці є наслідком умов та способу життя в дитинстві та юності.  Проблема здорового способу життя молоді набула такої актуальності, що сьогодні ми говоримо про неї, як про глобальну загрозу всієї нації. Для вирішення її насамперед слід усвідомити для кожного з нас значущість самого поняття «здоровий спосіб життя».
Аналіз статистичних даних і результати різноманітних досліджень свідчать, що зменшується вік дітей, які починають курити, вживати алкоголь, інші наркотичні речовини, рано починають статеве життя.
За даними офіційної статистикисьогодні в Україні вживають наркотики 128 тисосібз яких 60% - молодь і підлітки, 13% - діти віком від 11 до 14 роківкожний другий підліток куритьа кожний третій - має досвід 
вживання алкоголю.
 Низькою залишається сексуальна культура молодих людей, що негативно позначається на стані їхнього репродуктивного здоров'я. Непоправної шкоди здоров'ю дітей та молоді завдають хвороби, які передаються статевим шляхом. Поширеність їх зростає з кожним роком. Триває погіршення епідемічної ситуації щодо ВІЛ/СНІДу, який вражає насамперед молодь.
Тому,  формування навичок здорового способу життя у молодого покоління є достатньо важливою актуальною проблемою.
ДОСВІД ЗА ІННОВАЦІЙНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ: 
в  моїй роботі  вбачаю ефективним використання інтерактивних технологій, за допомогою яких створюю атмосферу активної взаємодії тренера і учасників, які об’єднані спільною метою. В процесі тренінгових занять використовується велика кількість різноманітних технік:  вправа, мозковий штурм, дискусія, обговорення малою групою, в парах, рухливі ігри,обов’язково потрібне інформаційне повідомлення, яке налаштовує на активну  діяльність. 
ТЕОРЕТИЧНА ТА ПРАКТИЧНА ЗНАЧУЩІСТЬ ДОСВІДУ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, що традиційні методи профілактики шкідливих звичок та різного роду узалежнень, пов'язані із заборонами, менторським напучуванням, давно дискредитували себе. 
Тому наша діяльність спрямована на створення здорового середовища для формування таких важливих навичок, які ведуть до збережння, зміцнення та відтворення здоров'я і орієнтують на утвердження здорового способу життя, розвиток духовно, психічно, та соціально здорової особистості. Під час просвітницьких акцій  та тематичних заходів  проводиться постійна і систематична робота з озброєння молоді навичками привчання їх до здорового способу життя. 
Використовуючи різноманітні прийоми та форми роботи під час роботи з усіма учасниками НВП, з молоддю зокрема, стимулюємо пізнавальну діяльність, формуємо мотиваційну сферу та намагаємось донести, що кожна молода людина повинна переглянути  пріоритети власного життя.


ВИСНОВКИ: працюючи  над даною проблемою можна стверджувати, що саме своєчасна, послідовна робота сприяє запобіганню негативним проявам серед неповнолітніх,  дає можливість формувати  мотивацію  здорового способу життя  та установку сприймати  здоровя  як найвищу цінність.


Немає коментарів:

Дописати коментар